Akademická 12 zná svého vítěze

V jarních měsících vás po celých 12 týdnů mohla provázet TOTEMová soutěž s výmluvným názvem Akademická dvanáctka. Každý týden jsme vyhlásili nové zadání inspirované některým z kurzů Akademie třetího věku. Jednou šlo o kvíz s otázkami, jindy o praktický úkol, nebo se to vzájemně prolínalo. A stejně jako tematická nabídka Akademie třetího věku i zaměření jednotlivých zadání bylo více než pestré.

I když se to nezdá, dvanáct týdnů uteklo jako voda a přišel čas porovnat, jak se soutěžící se zadáními popasovali a kolik si za svoje snažení vysloužili bodů. A nejen to, díky sponzorům jsme je mohli za jejich výkony i odměnit krásnými cenami. Hlavní cenu pro první dvě místa věnovala firma Lear Corporation a odměny pro 3.-6. místo věnovala pojišťovna Kooperativa a.s., nakladatelství Starý most a salon Masáže Tylovka – Michaela Mrázková.

Využili jsme toho, že jsme se v závěru celé soutěže po náročné době omezeného setkávání dočkali rozvolnění, a uspořádali jsme 3. 6. 2021 komorní setkání s těmi, kteří se do akademického soutěžení s vervou zapojili. Uchýlili jsme se na TOTEMovou terasu, nachystali drobné pohoštění, povídali si o tom, co je na plnění úkolů a hledání odpovědí bavilo, které zadání jim dalo zabrat, které naopak zvládli hravě nebo co je třeba překvapilo a tak podobně. A protože už byli všichni zvědaví, jak to jejich zápolení dopadlo, dál jsme je nenapínali a vrhli jsme se na vyhlášení výsledků Akademické dvanáctky a předávání odměn.

Na stupních vítězů se umístili:

1. Jana Homolová (109,5 bodu)
2. Alena Veverková (107 bodů)
3. Jiřina Hrubá (101,5 bodu)

Někteří říkali, že by si s chutí takovou soutěž ještě někdy zopakovali, třeba v zimních měsících, kdy nás chladné počasí častěji drží v teple domova. Že bylo hezké a vlastně i napínavé každý týden vyhlížet nové zadání. Tak uvidíme… Nás rozhodně těšil jejich zájem i odhodlání, s jakým se do vypracování různorodých zadání pustili, a moc milé bylo i závěrečné setkání, které celou soutěž krásně uzavřelo.

Ještě jednou děkujeme sponzorům za hodnotné ceny, které do soutěže darovali. A sluší se poděkovat také lektorům, kteří se podíleli na vytvoření některých soutěžních zadání a přispěli tak velkou měrou k tomu, že Akademická 12 vůbec mohla vzniknout a proběhnout.