Akademická dvanáctka startuje v březnu

Protože nás mrzí, že kurzy Akademie třetího věku teď ze své velké části nefungují, rozhodli jsme se, že vás do akademického prostředí zavedeme jinou cestou. A to i v případě, že jste v době nedávno minulé žádný kurz Akademie třetího věku nenavštěvovali. Stačí mít chuť se zapojit. Přinášíme vám totiž malou soutěž, která vám zajistí pravidelnou a výživnou dávku zajímavých informací, neobvyklých zjištění i nové dovednosti. Ponořte se s námi do pozoruhodných témat, pátrejte po správných odpovědích, plňte naše úkoly a při tom objevujete, co všechno už víte a co dalšího dokážete různými způsoby zjistit.

Čeká vás 12 týdnů, 12 lákavých tematických okruhů a 12 různorodých zadání.

A jak to bude probíhat?

Počínaje 1. březnem 2021 připravíme na každý týden zadání inspirované některým z témat Akademie třetího věku, do kterého se pak můžete s vervou pustit – odpovídat na otázky a čerpat při tom z vlastních vědomostí, zjišťovat odpovědi na internetu, v knihovně nebo je získat z jiných dostupných zdrojů, plnit speciální úkol, vnímat své okolí i svůj vnitřní svět… Bude to pestré! Každý asi mezi zadáními najde to, co je mu blízké, v čem se vyzná, i to, s čím bude třeba víc bojovat a dá mu víc práce. Nezalekněte se a zkuste vyřešit nebo splnit i to, co se vám na první pohled bude zdát těžké. Ono to půjde a každá snaha určitě přinese i nějaké body.

Ptáte se, jak se k soutěžním zadáním dostanete? Možností je několik. Můžete se do soutěže hned přihlásit (viz níže), a pak vám jednotlivá týdenní zadání budeme zasílat emailem. Nebo každý týden najdete nové zadání na našem webu, a to ZDE. Díky tomu se ti, kteří se neodhodlali soutěžit hned od začátku, budou moci do hry přidat i později, protože všechna zadání najdou na jednom místě a budou se moct k nim vrátit.

Svoje řešení, záznam nebo výsledky svého snažení následně – nejlépe do konce týdne, ve kterém bylo zadání zveřejněné – zašlete na email hra@totemplzen.cz. Pokud vám nějaké zadání dá víc zabrat, nevadí, když ho splníte a odešlete později v průběhu soutěže, nenechávejte to ale na poslední chvíli, aby se vám otázky a úkoly nehromadily… Všechny vaše odpovědi je třeba zaslat nejpozději 23. 5. 2021, abychom je mohli zařadit do vyhodnocení. Když budete ve svém bádání a plnění úkolů úspěšní, třeba dosáhnete i na výhru. Abychom vás trochu napínali, budeme jen postupně odtajňovat, o co se v naší 12týdenní akademické soutěži vlastně hraje. A jak to celé dopadlo, se dozvíte červnu 2021, kdy výsledky Akademické dvanáctky vyhlásíme.

Jdete do toho?

Přihlásit se můžete zde: hra@totemplzen.cz. V emailu uveďte svoje jméno, telefonní číslo a případně i emailovou adresu, pokud je jiná, než ta ze které vaši přihlášku posíláte. Pokud se potřebujete ještě na něco zeptat, obraťte se na některou z koordinátorek Akademie třetího věku:

Veronika Máslová, tel.: 736 489 754, email: maslova@totemplzen.cz
nebo Michaela Rubášová, tel.: 608 744 002, email: rubasova@totemplzen.cz

Začínáme 1. 3. 2021! Připojit se ale můžete i v průběhu…