Děkujeme za podporu

Dva měsíce trvala naše dárcovská výzva I senior může být online a přinesla nám krásných 28.675 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli a podpořili nás – desítkám dárců z portálu Darujme.cz, seniorům ze Stříbra, společnosti Globus ČR a JUDr. J. Svejkovskému, jehož advokátní kancelář nám na tvorbu našeho online programu věnovala videokameru a speciální mikrofon.

Všechny dary nám pomohou pokračovat i na podzim v online produkci a soustředit se na podporu počítačových a mediálních dovedností našich klientů. Seniorům poradíme s výběrem i zapojením techniky v jejich domácnostech, zprostředkujeme odborné konzultace, výuku práce nejen na počítači a potřebnou osvětu před nástrahami digitálního světa.

Za uplynulý rok jsme si toho hodně vyzkoušeli a víme, že mnoha seniorům i komunikace v online prostředí pomáhá udržet duševní pohodu. Podařilo se nám do online podoby převést 12 pravidelných kurzů, nabízet 4x týdně hodinový Pokec na síti, jednou za měsíc pořádat online Language Café – otevřené jazykové konverzace v pěti místnostech. Vytvořili jsme až 266 videí, které na našem YouTube kanálu TOTEM Plzeň zhlédlo téměř 3000 diváků.

Kromě seniorů jsme díky pomoci města Plzeň vybavili IT technikou pro online výuku také naše klientské rodiny s dětmi a několika desítkám z nich pomáhali po celou dobu s doučováním naši dobrovolníci.