Digitální technologie se zabydlely v TOTEMu…

V polovině června, přesněji 15. 6. 2023, se díky organizaci Právě Teď! o.p.s. a T-Mobile Magenta Experience Centre podařilo v TOTEMu uspořádat hned 4 workshopy digitálního vzdělávání seniorů.

Těmhle vzdělávacím aktivitám patřilo jedno celé odpoledne a ve dvou učebnách se postupně probrala 3 témata. A dá se říct, že ne jen teoreticky, ale řadu věcí si senioři mohli vyzkoušet i prakticky. Díky tomu se teď zas o něco lépe orientují v současném světě a vylepšili si svoje digitální dovednosti a kompetence.

A jakým tématům jsme se vlastně věnovali? Nakoukli jsme do světa umělé inteligence a zjistili jsme, jak dlouho už tu s námi je, kde se s ní potkáváme, k čemu se využívá a jestli jí můžeme důvěřovat, nebo se máme mít na pozoru.

Pak jsme pokračovali s aplikací WhatsApp a učili se, jak s ní naplno pracovat – jak odeslat fotografie, videa, hlasové zprávy nebo jak vytvořit skupinu.

Současně se v druhé místnosti na pár hodin zabydlely 3D tiskárny a účastníci se během workshopu nejen o téhle technologii a její historii něco dozvěděli, ale hlavně s 3D tiskárnou pracovali a vyrobili si a domů odnesli svůj 3D výtvor.

Za TOTEM děkujeme za tuhle nevšední příležitost a vyhlížíme nějakou další, která nás v používání technologií třeba zas o kousek posune…