Digitální vzdělávání seniorů

Workshopy digitálního vzdělávání seniorů míří díky organizaci Právě Teď! o.p.s. a T-Mobile Magenta Experience Centre do TOTEMu a pomůžou vám, seniorům v lepší orientaci v současném světě a zlepší vaše digitální dovednosti a kompetence.Vzdělávacím aktivitám bude v TOTEMu patřit jedno červnové odpoledne a půjde o zajímavá témata:

15. 6. 2023 v čase 14:30–15:45 a 16:00–17:15 3D tisk

Zajímá vás, jak technologie 3D tisku funguje? Přijďte si vyzkoušet práci na 3D tiskárnách! Na začátku se dozvíte něco málo o historii 3D tisku. Většina času bude věnována samotné práci s tiskárnou, na které si i něco malého vyrobíte a odnesete domů. Programem vás provede zkušený lektor, díky kterému nemusíte mít obavy, že byste to nezvládli. A to i v případě, že počítač není váš největší kamarád.

15. 6. 2023 v čase 14:30–15:45 Úvod do světa umělé inteligence

Umělá inteligence – téma, o kterém se teď všude mluví. Možná už jí používáte a ani o tom nevíte. Máme se jí obávat, nebo se s ní raději pokusit skamarádit? A máme jí bezmezně důvěřovat, nebo je lepší si informace ověřovat? Nejen na tyto otázky se pokusíme najít odpovědi při našem workshopu.

15. 6. 2023 v čase 16:00–17:15 Jak na WhatsApp

Nevíte si rady s aplikací WhatsApp? Přijďte na jedinečný workshop, kde vás konzultanti Magenty provedou základními nastaveními a možnostmi této aplikace, jako je zasílání fotek, videí, polohy, uskutečnění video a audiohovoru. Účast na workshopu z vás udělá plnohodnotné uživatele WhatsAppu.

 

Všechny uvedené workshopy jsou zdarma a je třeba si rezervovat místo.
Přihlásit se můžete u Michaely Rubášové, rubasova@totemplzen.cz, tel.: 608 744 002