Dubnová Krásná vycházka – Mlha nemlha, výhled si pokazit nenecháme!

Měsíc se s měsícem sešel a Hanka Čadová se s TOTEMovými výletníky a svým pejskem Šmudlou opět vydala na další Krásnou vycházku. Tentokrát odcestovali do Berouna a jejich cílem byla rozhledna Děd.

Účastníci se sešli na plzeňském hlavním nádraží a po příjezdu do Berouna se vydali městskou částí přes náměstí, kde si prohlédli Plzeňskou bránu a pak pokračovali na modře značenou turistickou stezku. Přítomné zde čekal nejnáročnější úsek vycházky – výrazně potrénovali své nohy a zdolali úzkou pěšinu do kopce.

Nahoře se odměnili vyhlídkovou přestávkou, při které si mohli prohlédnout město Beroun jako na dlani a občerstvit se. Po té už bez zastavení pokračovali rovnou k rozhledně, ze které se rozhlédli do širokých dálek. Ty ale nakonec zas tolik široké nebyly – kvůli mlhavému počasí. Tím se však nenechali odradit a díky svojí bystrosti dohlédli na všechna hledaná zajímavá místa.

Cesta zpět zahrnovala pozvolný sestup po červené turistické stezce, obklopené přírodou a naučnými tabulemi. Výlet zakončilo poděkování Hance Čadové za další pěkný zážitek a pozvání na květnovou vycházku k Padrťským rybníkům.

Pokud se budete chtít na další vycházku přidat, sledujte květnový TOTEMový rozcestník (vychází 22.4.2022) a neváhejte si zarezervovat místo.