Od 1. března začínají registrace na očkování 70+

Od 1. března bude zpřístupněna registrace k očkování pro lidi starší 70 let. Dosud se mohli registrovat pouze senioři nad 80 let. TOTEMové call centrum určené pro pomoc s registrací lidem, kteří si neví rady a nemá jim kdo jiný pomoci, funguje zároveň pro obě věkové skupiny. V provozu jsou dvě linky:

PRO PLZEŇ: 374 780 960

PRO PLZEŇSKÝ KRAJ: 374 721 689

Přesto, že se připravujeme na velký nápor telefonátů, prosíme vás, abyste nevolali hned 1. března. Naše kapacity jsou omezené, takže je možné, že bychom nezvládli vyřídit všechny telefonáty. A vzhledem k tomu, že nyní se teprve ve větší míře rozjíždí očkování seniorů nad 80 let, není kam spěchat. Momentálně se zdá se, že důležitější než datum registrace k očkování, je spíše datum narození. Podle toho – od nejstarších po nejmladší – totiž nyní přichází zvací SMS k výběru termínu očkování.

Pokud voláte k nám na linku, tak příhodnější čas pro telefonát je po poledni. Tou dobou přijímáme zpravidla mnohem méně hovorů a operátoři se vám mohou plně věnovat. V případě, že se vám na druhé straně hned někdo neozve, nechte telefon dostatečně dlouho zvonit.

A jak přesně naše linky fungují?

V pondělí až pátek od 9 do 15 hodin jsou u telefonu připraveni operátoři. Ti zjišťují, jak budou chtít senioři v souvislosti s registrací k očkování pomoct. Existují tři způsoby. Prvním a nejčastějším je vyplnění registračního formuláře po telefonu. Druhou možností je provedení registrace při osobní návštěvě jednoho z kontaktních míst, buď přímo v TOTEMu v Bolevci, nebo na úřadech městských obvodů Plzeň 1Plzeň 2Plzeň 3 nebo v D klubu v obvodu Plzeň 4. Posledním způsobem pomoci s registrací je osobní návštěva dobrovolníka u seniora doma.