Ohlédnutí do Měšťanské besedy aneb jak TOTEMové soubory bavily (nejen) seniory

V sobotu 30. dubna se v Měšťanské besedě konal otevřený festival Senioři baví (nejen) seniory 2022. Tato událost byla vždy každoroční tradicí, avšak s covidovými opatřeními měla v posledních dvou letech nechtěnou pauzu. Do festivalového programu se zapojily sbory z celého Plzeňského kraje, a tak nesměly chybět ani ty TOTEMové.

Jako první se na jevišti objevil Ladislav Šimon vystupující pod označením OldBoy, který zahrál sérii příjemných country písní. Dále vystoupila Seniorkapela s jejich nejoblíbenějšími skladbami z žánrů písní lidových, populárních i dechovek a pozvala své posluchače i na parket.

Program z TOTEMu dále obohatila taneční skupina ADETO, která se s diváky podělila o svou vášeň k latinskoamerickým tancům a předvedla choreografie k několika skladbám. Se svým vystoupením také nemohl chybět pěvecký sbor Jamáček, který s dobrovolnicí Gayané Botoyan zazpíval sérii skladeb, které se nesly především v lidovém žánru.

Každý z účastníků si z festivalu vedle příjemného zážitku odnesl také balíček s pozornostmi a certifikát o účasti. Ruku v ruce s tím se stal také příležitostí k seberealizaci a zprostředkoval kontakt s kulturou.

Pevně věříme, že pandemická situace bude stále lepší a TOTEMové sbory budou v Měšťanské besedě bavit (nejen) seniory opět tradičně každoročně.