Po dlouhé době spolu a jak se patří

Uplynul týden, ve kterém se zdařile rozproudily první akce, první setkávání, které jsme už dávno vyhlíželi a netrpělivě se těšili na to, až to půjde. A povedlo se. Závěr května jsme si zpestřili venkovními hrami, pořádnou dávkou různorodého pohybu a vůní čerstvě upečených sušenek, která se linula TOTEMem.

Pétanque, möllky, hůlkování

V pondělí 24. 5. 2021 se na nedalekém hřišti vedle TOTEMu  po dlouhé době sešla skupinka našich klientů ke společné hře pétanque a möllky. Radost, která z této skupiny vyzařovala, mluvila za vše. Užili jsme si krásné počasí i fakt, že jsme konečně zase spolu. Zahráli jsme si hru möllky, kterou málokdo zná, a zažili jsme u toho spoustu legrace. Také jsme si popovídali, to nám všem moc chybělo – mít si s kým promluvit a prostě být s ostatními, to nic nenahradí. Už se moc těšíme na další společné sportovní úspěchy.

Ve sportování se pokračovalo i ve skupinách TOTEMového hůlkování. „Aktiváci“ prošli svých 6,5 km se stoupáním společně s lektorkou Míšou a „Relaxáci“ s Veronikou pomalým, ale vytrvalým rozjezdem 5,5 km. Není nad to probrat, co se za poslední měsíce stalo, pobýt na čerstvém vzduchu a ještě podpořit svou fyzickou kondici! Pohyb nám všem moc chyběl, a proto si ho teď užíváme plnými doušky. Navíc procházka krásnou přírodou je doslova balzám pro duši. Tak zase za týden…

Pečení TOTEMových sušenek

Ve středu 26. 5. 2021 proběhla v kuchyni TOTEMu zajímavá akce. Ženy z Dobrot z kuchyně poprvé vyzkoušely zbrusu novou raznici na TOTEMové sušenky, kterou nám vyrobil a věnoval František Koláčný, dobrovolník v projektu MOSTY. A tak se pekly sušenky čtyř různých příchutí s logem naší organizace a celý TOTEM prostoupila jemná sušenková vůně. Na voňavých sušenkách si  budou moci pochutnat naši klienti u kávy vKafíčku, nebo je hezky zabalené proměníme na malé lahodné dárečky. Už se vám sbíhají sliny? Jsou totiž opravdu moc dobré a navíc originální.

Koloběžky v běhu

Čtvrteční odpoledne a vše jako za starých časů. Naše natěšená skupinka koloběžkářů v čele s lektorem Milanem vyrazila na projížďku kolem Boleveckých rybníků, vybaveni proti větru a dešti a s dobrou náladou. Nesměla chybět zastávka na občerstvení a popovídání. Naší koloběhovou výpravu doprovází překvapivé pohledy kolemjdoucích. Ale čemu se diví?

Na procházku s TOTEMáky

A aby toho nebylo málo, v pátek 21.5.2021 jsme uspořádali první procházku s TOTEMáky, tentokrát na Košutce s Mirkou, která provedla účastníky krásami zdejší přírody. Další pátek, tedy 28.5.2021, jsme vyrazili na další společnou procházku, tentokrát s Janou. Ušli jsme krásných 4,5 kilometru nádhernou přírodou kolem Šídlovského rybníku, Kolomazné pece a Kamenného rybníku. A v červnu se těšíme na další nachozené kilometry.