Přeplavme svůj La Manche!

Průliv La Manche jsme se v minulých letech snažili společně nejen přeplavat, ale i přejít suchou nohou, v době kdy se zrovna nemohlo jen tak skočit do bazénu.

Jaká výzva nás čeká letos?

Tenhle rok se vrátíme do bazénu a opět budeme usilovat o překonání vzdálenosti oddělující Francii a Anglii svými plaveckými výkony. Projekt SenSen – Senzační senioři totiž vyhlašuje VIII. ročník štafetového plavání pod názvem Přeplavme svůj La Manche.

A tak se v průběhu února budeme nořit do vody a plavat, plavat, plavat… Zkusíme společnými silami pověstný La Manche zdolat jednou, možná dvakrát anebo hned několikrát – naše výkony, uplavané metry a kilometry, se budou sčítat. Stačí prostě jen chodit plavat, tak často, jak zvládnete.

Vždyť hýbat se je zdravé a plaváním si procvičíte svaly celého těla, voda vás bude nadlehčovat a nebudete přetěžovat svoje klouby.

Jdete do toho?

Stačí vyplnit přihlášku (buď do konce ledna, nebo co nejdříve v únoru, abyste toho zvládli uplavat co nejvíce) a odevzdat ji na recepci TOTEM, z.s. (Kaznějovská 51, Plzeň), a to ve všedních dnech v čase 8:00–15:00 hod., popř. na pobočkách TOTEM Doubravka a TOTEM Nová Hospoda po domluvě se zdejšími pracovníky. Výměnou za vyplněnou přihlášku dostanete svůj osobní průkaz plavce, do kterého si budete poctivě zaznamenávat, kdy a kolik jste toho uplavali. A budete koukat, jak pravidelným plaváním pookřejete. Navíc nemusíte plavat sami, návštěvy bazénu můžete pojmout mezigeneračně a k sobě do dvojice přibrat svoje vnouče (dítě do 12 let) a zaplavat si spolu. Třeba pak u plavání zůstanete a sportovat v bazénu budete i po skončení výzvy 28. 2. 2022.

Mohlo by vás zajímat (a třeba to podpoří chuť jít si zaplavat), že senioři nad 60 let, kteří mají trvalý pobyt v Plzni a mají Plzeňskou kartu, mohou využít 40 volných vstupů za kalendářní rok do plaveckého bazénu na Slovanech nebo na Lochotíně, které jsou součástí Plaveckého areálu města Plzně (dar města Plzně), a zaplavat si zdarma:

  • Bazén Slovany: od pondělí do pátku v čase 9:00–11:00 hod. (mimo svátky a školní prázdniny)
  • Bazén Lochotín: od pondělí do pátku v čase 12:00–14:00 hod. (mimo svátky a školní prázdniny)

Pro vstup do bazénu platí tzv. pravidlo O-N, pro umožnění vstupu je tedy nutné mít 14 dnů po druhé dávce očkování (nebo jedné dávce vakcíny Janssen), doložit prodělání onemocnění před max. 180 dny, VÝJIMEČNĚ lze využít negativní výsledek PCR testu ne starší 72 hod. (např. u osob s kontraindikací k očkování nebo u osob rozočkovaných). Kontrola proběhne prostřednictvím aplikace Čtečka načtením platného QR kódu.

A až bude „mokrý“ únor za námi, vyplněné plavecké průkazy s uplavanými kilometry odevzdáte do 4. 3. 2022 na recepci TOTEMu v Bolevci nebo na pobočkách – TOTEM Doubravka a TOTEM Nová Hospoda. Vaše osobní úspěchy z bazénu dáme dohromady, abychom věděli, kolik kilometrů jsme všichni společně v TOTEMu uplavali a výsledky zveřejníme na našem webu do konce března. A také se sejdeme v TOTEMu a oslavíme svá malá i velká vítězství nad bazény, vodou, ale hlavně nad sebou samými.

Kontakt pro dotazy a bližší informace:
Michaela Rubášová, tel.: 608 744 002, email: rubasova@totemplzen.cz