Literární dopoledne u šálku kávy

V úterý 29. 11. 2022 se sešli klienti kurzu Trénování paměti, kteří pravidelně docházejí do TOTEMu „potrápit“ své mozkové závity, u příležitosti předčítání svých literárních prací. Před určitou dobou jsme zveřejnili literární výzvu Knihovny města Plzně, pobočky v Bolevci, na téma „Zvíře – můj přítel nebo nepřítel“. Oslovili jsme klienty Trénování paměti i ostatní TOTEMové klienty s nabídkou napsání krátkého příběhu na toto téma.

Odezva od klientů byla nad očekávání velká, sešlo se nám velké množství prací o různých zvířatech. Vše jsme pak s kolegyní odevzdali paní Procházkové z knihovny, která práce přečetla a v úterý dopoledne za námi přišla do TOTEMu.

Nejprve se autoři prací podělili o svá díla a během vzájemného sdílení vesměs pozitivních zážitků s různými zvířátky jsme se hodně nasmáli. Dozvěděli jsme se o papouškovi, který nejprve nechtěl mluvit, ale postupem času se rozpovídal až moc, ale i o pejskovi, který si hrál s kolečkem salámu, místo aby ho snědl.

Každý z klientů si pak odnesl krásnou novou knihu, kterou věnovala bolevecká knihovna. Setkání bylo moc příjemné a těšíme se na příště.