Trénujeme mozkové závity i tělo

I v letošním roce jsme se zapojili do Národního týdne trénování paměti 2022, který vyhlásila Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. A jelikož víme, že je nutno trénovat mozek, ale i tělo, připravili jsme si rovnou akce dvě.

První z nich byla v úterý 15. 3. přednáška s názvem Proč je dobré trénovat svoji paměť, kde jsme společně se skupinou klientů protáčeli naše mozkové závity a bavili se při plnění různorodých úkolů. Lektorky se snažily klientům přiblížit mnemotechnické pomůcky, které nám usnadní zapamatování, plnili jsme úkoly zaměřené na slovní zásobu, kreativitu nebo koncentraci. Hodinu jsme okořenili hrou kufr či pexesem a protáhli jsme si těla při sestavičce na hudbu. Čas zbyl i na zvídavé dotazy účastníků. Kurz jsme si moc užili, odcházeli s úsměvem na rtech a příjemným pocitem, že jsme pro sebe a svůj mozek něco udělali.

O dva dny později, 17. 3. 2022, jsme vyrazili provětrat hlavu do přírody při vycházce s názvem Chodíme pro mozek. Vždyť aby nám mozek dobře fungoval, potřebuje pořádnou dávku kyslíku. A my jsme mu čerstvý vzduch dopřáli vrchovatě. Do rukou jsme vzali nordicwalkingové hole a během dvouhodinové vycházky jsme prošlápli pěknou řádku cestiček v blízkých lesích a kolem rybníků. Občas jsme se do mírného kopce i trochu víc zadýchali a dech jsme pak zklidnili při cvičení, při kterém jsme si prohřáli a rozhýbali klouby nebo zaměstnali mozek nevšední koordinací pohybů. Ostatně, ti kteří nordicwalkingové hole drželi v ruce poprvé, dávali mozkovým závitům zabrat o trochu víc, protože vstřebávali zcela nové informace o správné technice NW chůze a snažili se je převést do praxe. Někdy s větším, jindy s menším úspěchem. Každopádně, společnou šestikilometrovou vycházku jsme si užili, tělo řádně protáhli a hlavu osvěžili. A všem nám to teď bude lépe a bystřeji myslet.

Pokud byste chtěli svému mozku dopřát péči pravidelně, můžeme nabídnout pár volných míst v Trénování paměti – do jedné ranní skupiny se připojit můžete vlastně hned, stačí kontaktovat lektorku Miroslavu Kudrnovou, tel. 734 672 591. Volná místa jsou rovněž v  TOTEMovém hůlkování, které běží v šestitýdenních cyklech – ten nejbližší bude startovat 18. 4. 2022 a přihlásit se budete moci v týdnu od 11. 4. 2022. Pokud o TOTEMovém hůlkování chcete vědět víc, kontaktujte Michaelu Rubášovou, tel. 608 744 002, email rubasova@totemplzen.cz.