V TOTEMu se žije naplno i před Vánocemi

V TOTEMu v Bolevci to žije! Od pondělí do pátku probíhají kurzy a kluby vzdělávací, jazykové, pohybové, tvořivé, hudební i osobnostně rozvojové.  Ale co se děje aktuálně?

Například už od podzimu využívají skupiny kurzů a konverzací v angličtině, němčině a španělštině možnost zúčastnit se tváří v tvář, ale i distančně prostřednictvím online připojení ke skupině ze svého domu. Důvodem může být časový pres, péče o blízkého, ale i zdravotní nepohoda nebo obava z nákazy. A naprosto báječně to funguje – to nás těší asi nejvíce!

Hudební tělesa teď usilovně nacvičovala vánoční pásma, aby mohla vystoupit na několika akcích. Jamáček třeba navštívil obyvatele Chocenic při rozsvěcování stromečku nebo potěšil obyvatele Domova pro seniory Petrklíč vánočními písněmi a koledami. Seniorkapela též nezahálí a zazpívala a zahrála v domovech pro seniory v plzeňské Senecuře a v Černovicích u Holýšova, rozezněla pak i novohospodskou pobočku TOTEMu.

„Paměťtrénující“ cvičení a další luštěnky, kvízy, tajuplné úkoly a zadání řeší klienti na skupinách trénování paměti, a to každý týden při „svojí“ lekci v TOTEMu, a pak ještě doma při domácích úkolech. To všechno mají pod palcem lektorky Jana a Mirka. Poslední vánoční týden se nese ve sdílení vánočních těšení se a tradic.

O tělo a jeho kondici se starají účastníci tanečních skupin ADETO a orientální tanců, ale také ti, kteří se hýbou při kondičním cvičení a józe.

V „rukodělkách“ se vyráběla domácí mýdla a v Dobrotách z kuchyně se vánočně peklo, tedy hlavně cukroví.

Nové poznatky mohli účastníci získat v Akademii třetího věku. V Příbězích plzeňských míst objevovali tzv. „boží muka“ v Bolevci a příběhy s nimi spojené, v kurzu To snad nemyslíš vážně se věnovali partnerskému modelu komunikace, a vyzkoušeli si jej doslova na vlastní kůži. V Toulkách křížem krážem Evropou zavítali do středu Norska a v Zoo jinak se bavili palmovém oleji a o tom, jaké dopady má nadměrné (ziskové) pěstování palmy olejné na prales a zvířata v něm, v Základech astronomie účastníky uchvátila polární záře ve Skandinávii a leccos o tomhle dechberoucím úkazu také dozvěděli.

Rok už pomalu končí a sním zvolna utichá i dění v TOTEMu, s novým rokem se ale zase vrhneme do našich TOTEMových aktivit. Od 17.1. 2022 bude k dispozici i několik novinek v kurzech, později (ke konci ledna) bude také možné zaplnit volná místa v těch stávajících. Těšit se můžete například na nová témata Akademie třetího věku – budeme se věnovat ochraně přírody a odhalováním přírodních zákonitostí a snad budete mít také příležitost proniknout do meteorologie a sovisejících oborů. Čekají vás i nové počítačové kurzy pro základní a efektivní využívání možností při práci na internetu či používání různých prostředků pro kontakt se světem a též kurzy k chytrým telefonům. Rýsuje se i několik míst ve cvičeních nebo tancích. Dávku výletů, přednášek, kulturních akcí, konzultací a koncertů  nabízíme už teď v lednovém TOTEMovém rozcestníku.

Užijte si sváteční čas a v novém roce zase na viděnou!

Konverzace v němčině / 0
Konverzace v němčině
Konverzace v angličtině / 1
Konverzace v angličtině
Jamáček v Chocenicích / 3
Jamáček v Chocenicích
Jamáček v DZR Petrklíč / 4
Jamáček v DZR Petrklíč
Seniorkapela v TOTEMu Nová Hospoda / 5
Seniorkapela v TOTEMu Nová Hospoda
Rukodělné práce a vyrábění mýdel / 6
Rukodělné práce a vyrábění mýdel
Rukodělné práce a vyrábění mýdel / 7
Rukodělné práce a vyrábění mýdel
Rukodělné práce a vyrábění mýdel / 8
Rukodělné práce a vyrábění mýdel
Trénování paměti / 9
Trénování paměti
Trénování paměti / 10
Trénování paměti
Trénování paměti / 11
Trénování paměti
TOTEMové hůlkování / 12
TOTEMové hůlkování
A3V Příběhy plzeňských míst / 13
A3V Příběhy plzeňských míst
Putování po českých krajích / 15
Putování po českých krajích
Putování po českých krajích / 16
Putování po českých krajích