Velikonoce jsou za dveřmi

Půlka března za námi a Velikonoce se pomalu blíží. Nenechali jsme nic náhodě a v Rukodělných pracích jsme se začali věnovat velikonočním přípravám a zdobení – v pátek 18. 3. 2022 jsme si vyzkoušeli techniku zdobení kraslic voskem. Jedna z nových posil TOTEMového týmu, Petra Kutišová, totiž maluje vajíčka voskem už pěknou řádku let, a tak se nabídla, že se klientkami podělí o své tipy a triky. Místností voněl včelí vosk a svíčky a v milé atmosféře se nám pod rukama postupně rodila křehká krása.

Než jsme se pustili do díla, povídali jsme si o tom, jak rozehřívat vosk, jak poznat správnou teplotu vosku, aby se s ním dalo dobře malovat, na jaké chyby si dát pozor, jak poznat, když je něco špatně. Díky lektorce jsme objevili ten správný grif pro malování vzoru, vyměnili si zkušenosti a zasmáli se při vyprávění příběhů, které u tradičního zdobení kraslic nemohly chybět.

Ke konci našeho rukodělného setkání se nám dařilo malovat vajíčka opravdu krásně. Dokonce se mezi námi objevily i skryté talenty! Některé z přítomných dam zkoušely malovat voskem už dřív doma, ale nebylo to prý ono. Za to teď si pochvalovaly, že v TOTEMu získaly ty správné tipy a triky, které si hned mohly vyzkoušet, a byly nadšené. Některé jsou rozhodnuté, že malovat vajíčka voskem budou učit i své vnučky. A z toho máme radost!