Vzdělávejte se, dokážete se pak líp chránit

Internet je každodenní součástí našich životů a stále víc je i těch dříve narozených, kteří se naučili pohybovat v digitálním prostředí na internetu, zvládají přijímat a odesílat emaily, vyhledávají si informace, používají sociální sítě. Pro tyto aktivity využíváme nejen počítače či notebooky, ale i chytré telefony a tablety. Umíme se ale na internetu pohybovat bezpečně? A máme svá zařízení a přístup k důležitým informacím zabezpečená?

Pokud jste třeba jen nepatrně zaváhali s kladnou odpovědí nebo se chcete utvrdit v tom, že se v digitálním světě chováte správně, rezervujte si místo (rezervace@totemplzen.cz, tel.: 377 260 425) a přijďte do TOTEMu na přednášku Ing. Hany Čepové, MBA.

20. 10. 2022 14:00 Bezpečný pohyb v digitálním prostoru a prostředí

Odbornice na kybernetickou a digitální bezpečnost vám nabídne základní vhled do problematiky. Tématům kybernetické a digitální bezpečnosti a také tématům jako fake news či dezinformace se věnuje mnoho let a pravidelně o nich publikuje a přednáší různým cílovým skupinám.

 

Do virtuálního světa se přesouvá i finanční záležitosti. Platíme přes internet, na dálku se staráme o své účty. Je to pohodlné, ale také náročnější na bezpečnost. Pokud se chcete cítit jistěji také v této oblasti, poslechněte si podcast č. 20 z cyklu Máme dobro v krvi, ve kterém si Stanislav Jurík povídá s Pavlem Mrázem, ředitelem plzeňské pobočky České spořitelny o finanční gramotnosti, o nebezpečích, která mohou číhat nejen na seniory ve světě internetového bankovnictví o podvodných mailech, o zneužití platební karty a o tom, jak a na čem ušetřit peníze. Můžete se pak podívat také na edukační videa na webu České spořitelny, a.s. zaměřená na toto téma: Bezpečnost a ochrana dat.

A žádný podvodník si na nás nepřijde!