Zima je prima i mimo TOTEMové zdi

Ani chladnější lednové počasí nás neodradilo trávit čas na čerstvém vzduchu. Eva Haunerová vyrazila se skupinkou seniorů Z Neznašov do Klatov za netradičními památkami, Míša Rubášová zorganizovala zimní návštěvu plzeňské zoo spojenou s povídáním Martina Vobruby Zoologickým zahradám na stopě, Hanka Čadová provedla seniory Z kopce do kopce na Vyšehrad. Ani děti nezahálely a vyrazily s Helenou Vernerovou na výlet Údolím Úhlavy do Hradiště. A ještě, už v únoru, se Eva Haunerová stihla vydat Z Jarova přes jezevčí skálu do Blovic.

Že TOTEMové výlety a procházky nejsou jen o poznávání, o tom vypovídá i část rozmluvy s lektorkou Evou Haunerovou, která připravuje a vede výlety s Evou:

„Včerejší výlet se myslím povedl, bylo krásné počasí, hodně jsme se společně zasmáli… Byli zas Tom a Vlastimil, seniorky si kluky chválí, doplňují prý mužský element ve skupině. Taky nám tam vznikla jedna dvojice z toho mám snad největší radost. Jedna paní řešila velmi smutnou rodinnou záležitost, nechtěla tím ostatním kazit náladu, tak si povídala jen se mnou a mým kamarádem. Nabídla jsem jí, že jí seženu odvoz do Plzně, jestli chce, ale říkala, že zůstane s námi. Jinak si myslím, že vznikla moc pěkná parta. Chodí spolu i do divadla a dělají si společně další výlety. Teď vymýšlí společné opékání buřtů s harmonikou a kytarou a já nevím, co ještě. A včera nám zas říkali, že jsou rádi, že s nimi my mladí chodíme a ženský si chválí, že chodí ti mladí kluci.“

Skvělá příležitost pro vás…

A protože o Krásné vycházky i Výlety s Evou v rámci TOTEMového rozcestníku je obrovský zájem, vyzýváme ty, kdo mají zkušenosti s plánováním výletů a rádi vyrážejí do přírody, jestli by se neuvažovali o uspořádání výletu jednou za měsíc nejen pro sebe, ale i pro partu dalších lidí. S organizací můžeme pomoci, zajistit i doprovod do skupiny, aby bylo postaráno i o její zadní část, apod. Máte chuť a zkušenosti, chcete ostatní podpořit v aktivním žití, dávat radost a cítit se užitečný? Ozvěte se! Nabídky nebo dotazy směřujte k Veronice Máslové, tel.: 736 489 754, e-mail: maslova@totemplzen.cz.