Naše nordicwalkingové hole nezahálí ani o prázdninách

Pravidelné každotýdenní nordicwalkingové vycházky sice se začátkem prázdnin mají přestávku, ale to neznamená, že jsme hole postavili do kouta a ani o ně nezavadíme pohledem. Během letních měsíců jsme totiž využili několik příležitostí je provětrat, ať už šlo o jednorázové vycházky v rámci letního TOTEMového rozcestníku nebo nedávný nordicwalkingový výlet.

Přes horažďovický Ostrov do Velkých Hydčic a ještě dál

To jsme se 8. 8. 2022 vypravili do Horažďovic a začali zlehka, procházkou ve stínu stromů v parku Ostrov. Tu nám zpestřilo několik povedených dřevěných soch, které jsme cestou potkali a které horažďovický park zdobí. Dál nás vedla řeka Otava, pokračovali jsme proti jejímu proudu – se zastávkou na svačinu v „ráji muchomůrek“ – až do Malých Hydčic, pak jsme řeku překročili a ve Velkých Hydčicích se rozdělili na dvě party. Jedna tu svůj výšlap po 7kilometrovém putování ukončila, na terase místní restaurace si dopřáli něco pro osvěžení a počkali tu na vlak. Druhá, míň unavená půlka skupiny se vydala dál a vystoupala ke zřícenině hradu Prácheň a odtud pak zamířila do Horažďovic – v nohách pak měla přes 11 km.

Nohy šlapaly, pusy nezahálely

Cestou jsme si mohli zobnout toho, co příroda v tuhle dobu nabízí – posledních pár malin a první ostružiny, později jsme zkusili ochutnat letní jablka nebo hrušky, které se už neudržely na stromě. A kromě toho, že jsme se příjemnou chůzí krásně protáhli a díky holím rozhýbali celé tělo, téměř nepřetržitě nás provázel hlahol a veselé povídání.

Co takhle se přidat?

Ostatně podobné je to i během vycházek TOTEMového hůlkování – nechtěli byste to zkusit s námi? V září totiž opět odstartují pravidelné nordicwalkingové vycházky na různých trasách kolem rybníků v boleveckých lesích. A snad ve všech skupinách by se našlo volné místo… Chcete vědět víc? Mrkněte sem nebo nás kontaktujte:

Michaela Rubášová
tel.: 608 744 002, email: rubasova@totemplzen.cz