Sousedský jarmark 2019

Sousedský jarmark po šesté aneb Pod střechou je všední život barevnější

Opět jsme na poslední květnovou sobotu 25.května 2019 přizvali mnoho našich sousedů a společně uspořádali krásný odpolední program, který byl plný hudby, tance, tvořivosti, her a tentokrát barevných deštníků. Ale hlavně byl zastavením a „sousedským“ potkáváním se.

Již šestý rok propojujeme organizace, které především v Bolevci pracují jako my s lidmi a věnují se volnočasových programům pro děti či dospělé, kulturním a dalším aktivitám. Prostě umožnují, aby naše životy si mohli v každodennosti najít i zábavu, relax, sebeuspokojení, práci na sobě, čas na péči o své zdraví a duši atd. Jako již tradičně jsme nabídli všem organizacím a sousedům, aby to co dělají pro svůj okruh zájemců a ve svých centrech, klubovnách, místnostech vynesli ven na světlo a nabídli všem kolemjdoucím sousedům.

Přes nejistou předpověď se na nás většinu dne smálo slunce a ani několik malých přeháněk nenarušilo program. Sousedského dne se zúčastnily stovky lidí a velmi mnoho dětí. Pro všechny byl připraven pestrý kulturní program a ještě navíc zážitková hra, kde si mohli účastníci vyzkoušet, jak různě lze trávit svůj volný/mimopracovní čas, aby byl všední život barevnější. Odměnou za prošlá stanoviště byla možnost zařazení do slosování o krásné TOTEMové ceny, ale i sladká odměna v podobě zmrzliny s deštníčkem pro každého.

Mimo hry se program odehrával tradičně na třech scénách: JEVIŠTĚ – TRŽIŠTĚ – PODJEVIŠTNÍ SCÉNA. Na JEVIŠTI se vystřídaly hudební uskupení – Andílci, Jamáček, Seniorkapela, Na Skok, ČTYŘiTETy, KOST.

Na PODJEVIŠTNÍ SCÉNĚ předvedly své programy – Latino klub, Zumba s Janou, DZP Nováček a Jitřenka, Kroužek lidových tanců Boleváček, Orient se SAIDOU, Karatedó Steklý, ADETO, Spider Dance Company.

Na TRŽIŠTI byl prostor pro to něco si krásného vyrobit, koupit koření či maličkost od šikovných sousedů, či se projet na koloběžce.

Nakonec jsme se sešli u ohně při sousedské večeři, kterou podpořila balíčkem organizace Plzeň 2015. K poslechu a zpěvu nám zahrál na kytaru Láďa Šimon.

Letošní ročník finančně podpořil Magistrát města Plzně a ÚMO Plzeň 1, za což jim patří velký dík. Bez jejich podpory by akce podobného rozsahu nebyla možná. Poděkování, ale také patří organizačnímu týmu TOTEMu, mnoha dobrovolníkům, kteří byli společně s týmem vždy tam, kde bylo potřeba. O celou akci se tak staralo na čtyři desítky lidí a každá ruka se hodila. O oběd pro účastníky se opět, jako již tradičně, postaraly naše úžasné kolegyně a také sousedská skupina Zdravé jádro z domu poblíž TOTEMu. Celý program moderoval velmi profesionálně a velmi srdečně Stanislav Jurík.

A další ročník? No přece poslední květnovou sobotu 2020!

Více fotografií naleznete zde: https://www.zonerama.com/TOTEM/Album/6064450