Sousedský jarmark 2021

Na kus řeči na trávníku

aneb oslava Evropského dne sousedů

Už v roce 2020 se oslavy Evropského dne sousedů přesouvaly z konce května na poslední červnový víkend a stejně to dopadlo i v roce 2021. Jako každý rok jsme se připojili a na sobotní odpoledne 26. 6. 2021 v prostoru kolem TOTEMu nabídli program, laděný v podobném duchu jako předchozí rok.

Program jsme zahájili v 15:00 hod. Sousedskou cestou – zážitkovou trasou pro děti v doprovodu rodičů či prarodičů. Když se totiž v podvečer chcete potkat se svými sousedy u ohýnku, musíte je přece nejdříve poznat! Na stanovištích naší asi 4kilometrové cesty se s některými sousedy mohli seznámit, děti (i rodiče) si při té příležitosti mohli vyzkoušet různé dovednosti, zasportovat si nebo procvičit mozek.

Od 16:00 hod. pak začal komponovaný program moderovaný Stanislavem Juríkem, během kterého se proběhla beseda Na kus řeči s…, kam pozvání přijali reportéři Českého rozhlasu Plzeň, Jaroslav Kopejtko a Veronika Albrechtová. Povídalo se o jejich práci, historkách z rozhlasu, plánech i životě…

O další zábavu se svými písničkami postarálo Švejkovo c.k. TRIO, zatančíla také taneční skupina ADETO a zazpívali sólisté z pěveckého sboru Andílci

V 17:30 hod. bylo nejen pro děti se svým divadelním představením Jakoubkovo splněné přání připraveno Studio Damúza a následně jsme pozvali sousedy na opékání buřtů (donesených, nebo na místě zakoupených), a to za doprovodu písniček s kytarou v podání Old Boys – Ladislava Šimona.

Celou akci zpříjemňoval speciální pojízdný host Kafáro, které nabídne nejen kafíčko, ale i různé limonády, drinky a další občerstvení.

Během odpoledne bylo možné také obdivovat výrobky TOTEMových tvořivých rukou, zatočit si kolem štěstí, ochutnat moučníky (jako) od babičky a možná ještě něco navíc.