Seniorkapela

Seniorkapela je hudební skupina, která s přestávkami a obměnami členů skupiny, hraje již od roku 1996. Hraje sobě i druhým pro radost a má opravdu široký repertoár od lidových písní, přes umělé, populární i trampské. V předvánočním období se věnují koledám a vánočním písním. Hrají ve složení: akordeon, buben, housle, baskytara a zpěv.

Každý pátek trénují v prostorách TOTEM, z.s. a připravují si repertoár na vystoupení. Ta probíhají v TOTEMu, na různých seniorských akcích a v domovech pro seniory či v podobných zařízeních. Jsou určena vrstevníkům, žijícím v domácím prostředí či pobytovém zařízení, s hendikepem i bez něj.

Vystoupení kapely dělá obyčejné dny seniorů nevšedními. Hudba jim připomíná dobu mládí, dává příležitost si zazpívat oblíbené písničky, případně si na ně zatančit a užít si naplno celkovou atmosféru. V domovech pro seniory přináší Seniorkapela nemocným příjemné vzpomínky skrze známé melodie, podporuje zlepšení nálady a umožňuje zažít kulturní zážitek i za zdmi, které není kvůli zdravotnímu stavu a dalším důvodům jednoduché opustit.

Nejen pro posluchače má hraní význam. Členové skupiny mohou svou píli na zkouškách uplatnit při vystoupeních pro diváky, pocítit potřebnost své vložené energie, udělat hrou na hudební nástroje, zpěvem a tancem radost druhým, moci se podívat i do míst mimo Plzeň, a to nejdůležitější… prostě hrát a zpívat z plna hrdla a z hloubi své duše!

Kontaktní osoba

Bc. Jakub Kladiva
tel.: 736 489 754
e-mail: kladiva@totemplzen.cz

Termíny kurzů

Název: Hudební klub Seniorkapela
Termín: od: 22.09 2023 do: 28.06 2024
Čas: od: 09:00:00 do: 12:00:00
Den v týdnu: Pátek
Cena: zdarma
Lektor: Oskar Wencel
Obsazeno: Ne