Hledáte své místo v Akademii třetího věku?

Nemáte dost času na to, abyste se „upsali“ ke každotýdenní účasti v TOTEMových aktivitách? Pak je pro vás Akademie třetího věku to pravé – akademické kurzy se sice konají pravidelně, ale jen jednou měsíčně, takže vám zbyde ještě dost prostoru pro další činnosti. A teď je ta pravá chvíle se přihlásit, protože vám stále můžeme nabídnout zajímavá témata. Vy tak máte šanci získat spoustu nových poznatků i zážitků, rozvíjet se a setkávat se s lidmi s podobnými zájmy. Ještě je k mání několik volných míst…

Pokud vám není lhostejná příroda a chcete pochopit, proč se v přírodě odehrává to nebo ono a jak do přirozeného přírodního dění zasahuje člověk, může vám v tom pomoci kurz s přírodovědným zaměřením a zároveň i s nálepkou „novinka“:

Základy ekologie

S lektorem Ing. Petrem Pelikánem se zaměříme na to, jak příroda funguje, jaké vztahy mají mezi sebou populace rostlin a živočichů, jak funguje ekosystém lesa, louky, jezer, moří atd. Jak tyto ekosystémy ovlivňuje člověk a jak naopak tyto ekosystémy ovlivňují člověka. Během kurzu se alespoň jednou vydáme do přírody tyto ekosystémy přímo prozkoumat. Probíhá jednou měsíčně v pondělí od 13:30 hod.

Pokud vás zajímá psychologie a chcete více porozumět tomu, co se děje ve vašem nitru, máte hned 2 možnosti – můžete se připojit do zbrusu nového kurzu s nevšedním názvem No, to snad nemyslíš vážně?! a s podtitulem Jak porozumět sobě, svým partnerům, dětem, vnoučatům a současně čerpat ze své moudrosti, nebo se přidat do kurzu Zdraví v myšlení – ještě hlouběji.

No, to snad nemyslíš vážně?!

Kurz je zamýšlen jako cyklus setkávání prarodičů, kteří by rádi ve společném sdílení našli odpovědi na otázky, které je trápí ve vztazích v jejich rodinách. Abychom mohli porozumět, je dobré odkrýt některá témata. Např.  Co jsme si do svých vztahů přinesli ze svých původních rodin za modely komunikace? Objevme, na čem je vystaven tzv. mocenský model komunikace a na čem tzv. partnerský model. Co je dobré vědět a znát o modelu partnerském. Umím naslouchat? Vyjadřuji se tak, abychom si porozuměli? Co přinášejí do našeho života emoce? Na cestu objevování odpovědí vás zve babička Eva Lukavská. Probíhá jednou měsíčně ve čtvrtek od 9:00 hod.

Zdraví v myšlení – ještě hlouběji

Cyklus seminářů o nás, našem myšlení a jeho využití pro zdravější a spokojenější život. Známé i neznámé poznatky z psychologie tak trochu jinak a na vlastní kůži. V průběhu setkávání budeme hledat souvislosti mezi lidským myšlením a zdravím člověka, podíváme se na některé složky osobnosti z jiných úhlů. Ponořte se s Mgr. Lenkou Kleisnerovou do hlubin lidské mysli. Probíhá jednou měsíčně ve středu od 13:30 hod.

A pokud vás více než vnitřní svět člověka lákají dálky, mohl by vás upoutat následující (a rovněž nový) kurz:

Poznávání světa očima českého námořníka

Chcete poznat kousek světa zase z jiného úhlu? Máme pro vás pohled opravdového námořníka, milovníka moře, historie a kultury cizích zemí a spisovatele Jiřího Franka. O českém námořnictvu, zážitcích z cest, o koření, kultuře cizích zemí, o pověstech a legendách a mnoho dalšího se dozvíte v cyklu přednášek Akademie třetího věku. Nebude chybět prostor pro dotazy a diskuzi účastníků. Probíhá jednou měsíčně ve čtvrtek od 9:00 hod.

Hledáte ještě něco jiného? Můžete doplnit a svou přítomností obohatit i skupinu účastníků v dalších akademických kurzech:

  • Religionistika – Velké příběhy (probíhá jednou měsíčně ve středu od 13:00 hod., více informací o kurzu zde)
  • (Ne)známé osobnosti, které ovlivnily životy Plzeňanů (probíhá jednou měsíčně v úterý od 10:00 hod., více informací o kurzu zde)
  • Základy astronomie (probíhá jednou měsíčně v úterý od 10:30 hod., více informací o kurzu zde)

Chcete-li se přihlásit nebo se o kurzech Akademie třetího věku dozvědět více kontaktujte koordinátorky:

Přihlásit se do uvedených akademických kurzů je možné do 30. 9. 2021.