Koutek pro zdraví

Co udělat pro své zdraví v květnu? Inspirace od Jiřího Janči.

Nejvíce ohroženým orgánem je v květnu srdce, a to nejen ve smyslu romanticky májovém. Je to orgán radostný i tragický, což platí nejen symbolicky, ale i fyzicky. Zatímco vlastně „pohání“ celé tělo, každá porucha jiných orgánů se promítá do jeho funkce – například potíže s páteří, hormonální poruchy, špatný krevní obraz, nedostatek hořčíku a dalších potřebných látek a podobně. Kritická doba pro srdce je od jedenácté do třinácté hodiny, příznivá je pak od třiadvacáté do první hodiny ranní.

Barvou května i srdce je červená.

Na srdce, tedy i na jeho funkční narušení, bezprostředně navazují cévy a krev. Většina těchto narušení je ale způsobena vlivem poruch páteře, tedy vlastně nepřímo. Potíže srdce i navazující poruchy se často (a hned) projevují na jazyku.

Abyste svému srdci prospěli, doporučuje se zkontrolovat a patřičně upravit stav krční a hrudní páteře. Je vhodné doplňovat chybějící minerály a látky jako hořčík, vitamín E, vápník. Z potravin využijte pšeničné klíčky, které obsahují železo, hořčík, zinek, chrom, lithium, draslík, vitamín E, třísloviny, vitaminy řady B, sóju, melasu, kakao atd. Můžete zařadit také bylinný čaj z bylin, které srdci prospívají, jako je srdečník obecný, karbinec evropský, hloh obecný, komonice lékařská a mochna husí.

 

Čerpáno z knihy Jiřího Janči: Praktické kalendárium alternativní medicíny