centrum: bolevec
skupina (prog. linie): seniori

Historie a místopis

Obor je zaměřen na poznávání míst a osob, která jsou zajímavá nejen z historického pohledu, ale mají svůj význam i v oblasti regionu, místní kultury, životního prostředí a estetiky. Můžete se těšit na zajímavé kouty v evropských zemích, poznávání Plzně, jak ji možná neznáte, památky zvenku i zevnitř, výlety pěšky či prostřednictvím promítacího plátna.

Pro akademický rok 2019/2020 jsme pro vás připravili tato témata:

(Ne)známé osobnosti, které ovlivnily životy Plzeňanů

Tým lektorů si pro vás připravil nahlédnutí pod pokličku života zajímavých (ne)známých osobností a jejich vliv na Plzeň v oblasti kultury, politiky, školství, církve a dalších. Zajímá vás například, jak to bylo se zakladatelem pivovarského muzea Janem Hejtmánkem, jak povznášel český duch František Schwarz a František Kříž, jak ovlivňovala politika duch města za doby Josefa Čipery, Františka Lukavského, Eduarda Šimka? Zajímají vás historická data v souvislostech a příbězích, chcete vědět víc než ostatní? Pokud ano, neváhejte se přihlásit.

Tématem bude provázet Mgr. Jana Růžičková, PhDr. Dagmar Hudecová a PhDr. Karel Řeháček

Termíny v LS: úterý jednou měsíčně 25.2., 24.3., 28.4. a 26.5.2020 od 10:00 hod.

Toulky se Lvem na jih Evropy

Rádi cestujete a hledáte tipy pro svoje výlety, nebo už vás cestování zmáhá, ale přesto chcete poznávat nová místa? Ve spolupráci se Společností Lva z Rožmitálu, z.s. se můžete skrze fotografie, videa a poutavá vyprávění přednášejících seznámit s krásnými a zajímavými místy. Letos se zaměříme na jih Evropy.

Tématem vás bude provázet Společnost Lva z Rožmitálu

Termíny v LS: úterý jednou měsíčně 11.2., 3.3., 21.4. a 19.5.2020 od 9:00 hod.

Příběhy plzeňských míst

Společně s Janem Hajšmanem budeme opět navštěvovat a poznávat méně známá místa v Plzni a jejím nejbližším okolí. Tentokrát budou vycházky rovnoměrněji rozložené po území města. Navštívíme některé kopce, skrytá údolí, známé i méně známé památky a objevíme jejich pestrou minulost a příběhy s nimi spojené. Tak neseďte doma a pojďte zažít Plzeň na vlastní oči a nohy!

Tématem bude provázet Jan Hajšman.

Termíny v LS: čtvrtek jednou měsíčně 26.3., 30.4., 28.5. a 18.6.2020 odpoledne.