Pište papírové dopisy

Taky jste rádi psali „papírové“ dopisy? Měli jste rádi tu chvíli, než jste roztrhli obálku a objevovali krásu myšlenek a sdílení někoho na druhém konci světa? I když ten svět může znamenat například jiné město, jiný kraj, a  v této „podivně osamělé“ době i třeba jen jinou část našeho města.

Pojďme se zkusit vrátit do doby, kdy papírový dopis byl přítelem, kamarádem, podporovatelem…, který přinesl chvilku k zamyšlení se nad různými tématy současného života, a který by mohl přinést chvilku na zamyšlení se nad problémy, které nás momentálně provázejí nelehkou dobou, i nad radostmi, které upřímně věřím, i dneska přicházejí v podobě různých maličkostí… A možná i v podobě milého papírového dopisu…

Jednou mi jeden přítel napsal: „Piš mi, s každou napsanou větou bude i  tobě srozumitelnější, co ti běží hlavou…“ A tak celý život píšu deníky, články, fotoknížky… Jen mi ty papírové dopisy strašně začaly chybět, a tak už si 4 roky píšu s malou Eliškou. Když nastoupila do první třídy a naučila se první písmenka, začaly jsme… Věřím, že i ona v době sms a sociálních sítí objeví krásu papírového psaní…

Chcete se zapojit do našeho „papírového psaní“? Napište pár řádek o tom, co je pro vás teď důležité, co rádi děláte, co vám třeba chybí, na co se těšíte… Prostě to, co vám nad bílým papírem poběží hlavou… Pište rukou a perem, není potřeba mít počítač, i když já jsem ho teď použila. A dopis nemusí být ani takhle dlouhý.

Vložte dopis do obálky, na kterou napište svoje jméno a adresu a zavolejte na call linku 374 790 399  (po – pá 9:00 – 15:00hod.), že máte dopis připravený. My k vám pošleme našeho dobrovolníka „pošťáka“, aby dopis doručil k nám do TOTEMu.

V brzké době najdeme parťáka a rádi odpovíme na váš dopis a náš „pošťák“ vám doručí odpověď, která zas na chvilku udělá radost vám… a tak to může pokračovat, i když už zas bude všechno normální a fajn… Opatrujte se.

Vlasta Faiferlíková, milovnice papírových dopisů, TOTEM, z.s.