Koutek tradic a svátků

Masopust, zvláště jeho několik posledních dní, to je období bujarého veselí, tancovaček, maškarních rejů a průvodů masek, oslavou hojnosti a velkého hodování před obdobím půstu, které do spíží nepřinese zásoby jídla z nové úrody ani z chovu a které potrvá více než měsíc až do jarního probouzení přírody, do Velikonoc.

Kousek masopustního veselí na dálku

Aby vám masopustní čas lépe utíkal, připravili jsme pro vás a vaše děti či vnoučata malé rozptýlení. Začneme luštěním – menší děti svůj kvíz najdou ZDE a větší děti se pustí do křížovky, kterou můžou luštit ZDE. Rodiče a prarodiče mohou dětem samozřejmě pomáhat. Když vše správně vyřešíte, vytvoříte z prvních písmen vašich odpovědí tajné heslo. To je třeba poslat do 12. 2. 2021 do 12.00 hod. na e-mail: vernerova@totemplzen.cz.

Co bude dál?

Každého úspěšného luštitele odměníme receptem na výtečnou dobrotu spojenou s masopustem. A to je teprve ta pravá výzva pro vás! O víkendu můžou děti s maminkou nebo babičkou (nebo jiným dospělákem) recept vykoušet a na výsledcích si náramně pochutnat. Nezapomeňte se s námi podělit o fotografii nebo video ze společného kuchtění či mlsání, opět na e-mailu: vernerova@totemplzen.cz – fotky a videa posílejte do 16. 2. 2021 do 12.00 hod. Nejhezčí a nejvtipnější záznamy vašeho kuchařského umění pak zveřejníme na webových a FB stránkách TOTEMu.